Reklama


Návod k přidání tapety na plochu

Stvořil jsem krátký návod, jak si přidat tapety na plochu. Je určen především pro méně zkušené uživatele PC používající operační systémy Windows XP, apod.

1) Zjistěte si rozlišení vašeho monitoru. To můžete provést tak, že minimalizujete všechny otevřené aplikace a klikněte někde na ploše pravým tlačítkem -> z pop up menu vyberete Vlastnosti a v tomto okně zobrazte záložku Nastavení, kde naleznete rozlišení - například 1024x768.

2) Vyberte si tapetu. V levém menu klikněte na sekci a najděte si wallpaper, který se vám líbí. Klikněte na malý náhled a vyčkejte až se zobrazí větší obrázek tapety.

3) Vyberte si z dostupných rozlišení. Přihlédněte k rozlišení vašeho monitoru, které jste zjistili v bodě 1 a klikněte na něj (například rozlišení - například 1024x768, v případě, že není dostupné rozlišení stejné jako je váš monitor, vyberte co nebližší). Mělo by se Vám otevřít nové okno (nestalo-li se, máte pravděpodobně zablokováno otevírání pop-up oken. V tom případě klikněte na rozlišení pravým tlačítkem a dejte "Otevřít v novém okně").

4) Vyčkejte až se tapeta celá načte. To může na PC s pomalým připojením k internetu trvat i několik desítek vteřin!

5) Přidejte tapetu na plochu. Klikněte na tapetu pravým tlačítkem myši a v menu vyberte volbu typu 'Nastavit jako tapetu/pozadí', 'Set as background', 'Nastavit pozadí plochy', 'Set As Wallpaper/background'. Konkrétně záleží na použitém prohlížeči (Internet explorer či Firefox).

6) Hotovo! Nyní byste měli mít na ploše vybranou tapetu.

Nedošlo-li k nastavení tapety na plochu PC, zkuste si znovu projít celý návod a zkusit to znovu. Pokud používáte PC například v práci či škole, je možné, že máte zakázané nastavování plochy, v tom případě se musíte obrátit na administrátora sítě nebo máte smůlu.


Vyhledání

Reklama


Reklama


(c) 2010 - 2022 Luksoft.cz | Zásady ochrany osobních údajů